adobe figmayi 20 milyar dolara satin aliyor VzJGppat
adobe figmayi 20 milyar dolara satin aliyor VzJGppat

Adobe, Figma’yı 20 Milyar Dolara Satın Alıyor

Adobe, rakibi Figma’yı 20 milyar dolara satın aldığını duyurarak dikkatleri üzerine çekti.

Şirket, yarı nakit ve yarı hisse senedi anlaşmasının 20 milyar dolar değerinde olduğunu ve satın almanın her iki şirketin müşterileri için ortak yaratıcılığı hızlandırmayı amaçladığını söylüyor. Satın almanın odak noktası ise Adobe‘nin bulut uzmanlığı tarafından desteklenen web çözümlerini geliştirmek olarak açıklanıyor.

Her iki şirketin de müşterilere çeşitli platformlarda tasarım araçları sunma alanında önemli oyuncular olması sebebiyle satın almanın rekabete aykırılık konusunda kesinlikle ilginç sorular ortaya çıkardığı düşünülüyor. Figma internette oldukça popüler olmasına rağmen, masaüstü ve mobilde de uygulamaları mevcut. Adobe’nin de yaratıcılar için profesyonel araçlar paketi hem kurumsal hem de kişisel kullanım pazarında oldukça popüler. Bu anlamda böyle büyük bir satın almanın engellerle karşılaşabileceği ifade ediliyor.

Anlaşmanın, düzenleyici ve paydaş onaylarına tabi olarak 2023 yılında kapanması bekleniyor. Bu gerçekleşene kadar her iki şirket de bağımsız olarak çalışmaya devam edecek. Sonrasında operasyonlar açısından Figma’nın olduğu gibi çalışmaya devam edeceği ancak her iki şirketin de müşterilerine en iyi değeri sunmak ve daha hızlı büyümenin yollarını bulmak üzere iş birliği yapacağı vurgulanıyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.