ABD, UFO’lara Tersine Mühendislik Yapılması İçin Bütçe Ayırıyor

ABD, UFO’lara Tersine Mühendislik Yapılması İçin Bütçe Ayırıyor
ABD, UFO’lara Tersine Mühendislik Yapılması İçin Bütçe Ayırıyor

ABD Kongresi, UFO gözlemlerine hızla yanıt vermek, çarpışma alanlarından malzeme kurtarmak ve potansiyel olarak ileri teknolojinin tersine mühendisliğine yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir ofis kurmak için bir yasa çıkarmaya hazırlanıyor.

Bu hafta yayınlanan yıllık savunma yetkilendirme yasasının bir parçası olan yasa tasarısı, ordunun tanımlanamayan hava olayları veya UAP’ler (geri kalanımız için UFO’lar) dediği şeylere yanıt vermek için yeni bir ofis kurmayı amaçlıyor.

Halihazırda, ABD’deki UFO raporları, karmaşık bir dizi departman ve devlet kurumu tarafından ele alınmaktadır, ancak bu yasa tasarısı, bu çabaları merkezileştirmeyi ve senkronize etmeyi amaçlamaktadır.

Yasanın sponsoru Temsilci Ruben Gallego (Demokrat-Arizona), Military.com’a yaptığı açıklamada, “Ulusal güvenlik çıkarlarımızı korumak, ABD hava sahasında kimin ve neyin uçtuğunu bilmek anlamına gelir” dedi.

“Şu anda, UAP’leri izleme ve tanımlama sistemimiz Savunma Bakanlığı ve federal hükümetin diğer departmanları ve kurumlarına dağılmış durumda.”

‘Asıl amaç ulusal güvenlik çıkarlarımızı korumak’

Tasarının özellikle ilginç bir kısmı, Pentagon’un bilim insanlarının ve mühendislerin “bilim veya teknolojide bilinen en son teknolojinin” ötesinde görünen UAP’leri anlamalarına yardımcı olacak bir süreç oluşturmasını gerektirecektir. Tasarı, bilgilerin, teknolojinin tersine mühendisliğine yönelik fon taleplerinde “bu tür gelişmiş özellikleri ve performansı çoğaltmak” için kullanılabileceğini söylüyor.

Buna ek olarak, tasarı ayrıca, ofisin tüm bulgularının yıllık raporlarda ve savunma komitelerine iki yılda bir yapılan brifinglerde Kongre’ye sunulmasını zorunlu kılarak şeffaflığı teşvik etmeyi amaçlıyor.

UFO manzaraları, medyanın yeterince ilgisini çeken ve daha sonra Pentagon tarafından onaylanan bir dizi yüksek profilli manzara nedeniyle son yıllarda halkın hayal gücüne yeniden girdi.

Son zamanlardaki en ünlü gözlemlerden biri, bir ABD Donanması pilotu tarafından filme alındı ​​ve gökyüzünde anında yön değiştiren bir “tic-tac” dikdörtgen şekilli nesneyi gösteriyor. Olayla ilgili resmi hükümet raporu, cismin “yaklaşık 60.000 fitten [18.300 metre] yaklaşık 50 fit [15 metre] birkaç saniye içinde “çok hızlı” düştüğünü söylüyor.

Nesnenin kesin doğası, dünya dışı ziyaretçilerden Çin veya Rusya’dan bilinmeyen askeri teknolojiye kadar değişen açıklamalarla belirsizliğini koruyor.

Bu yıl ayrıca ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Ofisi’nin UFO gözlemleri hakkında çok abartılı bir rapor yayınladığını gördü. Ne yazık ki, rapor büyük ölçüde sonuçsuz kaldı ve gözlemlerin herhangi birinin dünya dışı yaşam olduğunu doğrulayacak veya reddedecek hiçbir kanıt bulunmadığını iddia etti.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.