Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  GamerAdmin tarafından 2 yıl 7 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #2004

  GamerAdmin
  Yönetici

  Steam Platformu Oyunları Hakkında

  Bu yazıyı hazırlamamamın sebebi aslında biz oyuncuların bir çok defa yaşadıkları sorunlar ve bu konudaki çözüm arama hızını daha da minimize etmek olarak açıklayabilirim. Sonuçta sorunsuz bir oyun her oyuncunun beklediği bir durum. Her oyuncu oyunu yükleyip, hızlıca oyuna başlayarak gerekli ayarları yaptıktan sonra da oyunun dünyasına girmek ister. Bazı durumlarda ne yazık ki bazı tembel geliştiriciler yüzünden oyun çalışmamakta direnir.

  İşte bu durumlarda hızlıca çözümlere ulaşıp oyunu kaldığı yerde veya başlatılamama durumundan kurtarıp, oyuna başlamak isteriz. Bunun için de en azından siz oyun severler için biraz daha derine girerek, zaman zaman teknik bilgiler ile zaman zaman basitleştirilmiş anlatım ile platformlara bağlı kalmadan, her platform için ayrı ayrı açıklamalar ile birlikte yaşadığınız sorunları elimden geldiğince çözüme ulaştırmanız için bilgilendirmek en büyük bilgi kaynağı olacağı düşüncesindeyim. Özellikle de yabancı dilde olanları da ( elimden geldiğince ) Türkçe’ye çevirerek, işinizi kolaylaştırması konusunda işe yarayacağını düşündüm.

  Umarım bu konuda gerektiği şekilde işinize yarar ve bu anlamda hızlı çözüme ulaştığınız için de mutluca oyun dünyasına dalabilirsiniz.

  Önceliği dünya çapında popüler olan Steam platformuna veriyorum. Aslında benimde bu platformda bir hesabım var. Oyun kütüphanemde geniş olduğundan ( Özellikle de güncel oyunlar ) oyunlara özgü çözüme gitmeden önce standart yapılması gerekenleri aşağıda açıklıyor olacağım. Sonuçta Steam çok ayrı bir platform ve bu konuda eski oyunları da oynayabileceğiniz için bazı noktaları kaçırdığınız için de oyundan fazla sorun teşkil edebilmekte. Hatta zaman zaman da yeni bir yamanın gelmesini beklemek yerine, oyunu rafa kaldırabilmekteyiz. İşte bu durumda -en azından- aşağıda açıkladığım adımları alışkanlık edinirseniz, belki de çözüm aramadan hızlıca sorununuzu çözebilir, oyununuza başlayabilirsiniz.

  Steam Platformu Üzerinde Sorun Çözmek

  Steam platformunda 2 türlü oyun mekaniği vardır ;

  1-) Yeni yayınlanan oyunlar

  2-) Eski oyunlar

  Burada bazı eski oyunlar sistemininz ne kadar yeni, kullandığınız işletim sistemi ne kadar yeni ise çalışmamakta dirençlidirler. Sebebi ise eski teknolojilerin yeninin yanına bile yaklaşamamasının yanı sıra, bilmelisiniz ki oyunların destekledikleri ekran kartı teknolojileri, işletim sistemi mimarisi, veri aktarım teknolojileri ve hatta anakartta devrim sayılabilecek bazı özellikler bile sebep teşkil edebilmektedir.

  Her neyse, sizlerin de sorularına istinaden porblem çözümlerini ve performans arttırmalarını sizlerle forum altında paylaşıyor olacağım.

  İyi ve sorunsuz oyunlar.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.