4X Strateji Oyunu Dune: Spice Wars Duyuruldu

4X Strateji Oyunu Dune: Spice Wars Duyuruldu
4X Strateji Oyunu Dune: Spice Wars Duyuruldu

4X Strateji Oyunu Dune: Spice Wars Duyuruldu

4X Strateji Oyunu Duyuruldu
4X Strateji Oyunu Duyuruldu
Denis Villeneuve’nin Dune’unun hemen ardından, Frank Herbert’in çığır açan bilim kurgu evreninde geçen yeni bir 4X strateji oyunu olan Dune: Spice Wars gelecek yıl Steam Early Access‘e geliyor. Gerçek zamanlı strateji oyununu Northgard’ın arkasındaki stüdyo olan Shiro Game geliştirme görevini üstleniyor. Civilization veya neredeyse tüm diğer 4X oyunları gibi liderlik etmek için bir hizip seçeceksiniz. Doğal olarak, House Atreides veya House Harkonnen’i seçebilirsiniz ancak aralarından seçim yapabileceğiniz başka iki grup daha olacak. Onları Arrakis’te zafere götürmek ise size kalıyor. Geliştirici Westwood Studios’un EA 2003’te kapatmadan önce üzerinde çalıştığı son projelerden biri olan ve 2001’de çıkan Emperor: Battle for Dune’dan bu yana yeni bir Dune oyunu çıkmamıştı. Dune’un RTS türünde çok özel bir yeri bulunuyor. Blizzard’ın Warcraft: Orcs and Humans’ının yanı sıra Westwood’un Dune II‘si türün birçok ilkesinin oluşturulmasına yardımcı olmuştu.
Oyun hakkında daha fazla bilgiyi buradaki bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz. Fakat oyun hakkında hala detaylı bir sistem gereksinimi gibi bilgiler mevcut değil. Çıkış tarihi olarak da sadece 2022 yılı yazılmış olmasına karşın bu kadar az bilgi vermesi de soru işareti. Büyük ihtimalle oyun birden fazla erteleme görebileceği sorularını akıllara getiriyor. Umarız diğer kült olmuş oyunlardaki gibi bir durum yaşanmaz ve bu tür strateji seven oyuncuları üzmez.
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.