2024’te Çıkacak CoD, Xbox Series S/X ve PS5’e Gelebilir
0

2024’te Çıkacak CoD, Xbox Series S/X ve PS5’e Gelebilir

Şub 23 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Microsoft’un Activision-Blizzard’ı satın alma girişimiyle arap saçına dönen Call of Duty kavgası geçtiğimiz günlerde Xbox’ın Call of Duty oyunlarını Nintendo konsollarına sunacağını açıklamasıyla yatışmaya başlamıştı. Hatta bazı kaynaklar Microsoft ve Sony’nin bir anlaşmaya vardığını bile iddia etmişti.

Bugünse Call of Duty’nin geleceği hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı. Bu yıl son bulacağı iddia edilen Call of Duty serisi, yeni bilgilere göre kaldığı yerden devam edecek.

E hani 2023’te bitiyordu?

Geçtiğimiz aylarda pek çok kaynak Activision’ın 2021 yılında hacklenmesinin ardından sızdırılan belgelerde Call of Duty serisinin 2023’te son bulacağını belirten bilgilere ulaşmıştı. Ancak geçtiğimiz Aralık ayınca yeniden belgelerini hackerlara kaptıran Activision, görünüşe göre planlarını değiştirmiş. Yeni sızdırılan belgelerde serinin tam gaz devam edeceği, hatta serinin 2024 yılında piyasaya sürülecek olan yeni oyununun Project Cerberus ismiyle ön geliştirme aşamasında olduğu belirtiliyordu. Bu da Microsoft’un Call of Duty serisini yeniden eski ihtişamlı günlerine döndürmek için bir şansı olduğunu gösteriyor.

Ayrıca sızdırılan belgelerde 2024 yılında çıkan oyunun dönemin yeni nesil konsollarına ek olarak Xbox Series S/X ve PlayStation 5 konsollarına da “kesinlikle” sunulması gerektiğini öneren yazışmalar yer alıyordu. Ayrıca bazı şirket içi yazışmalarda 2024 yılında piyasaya sunulacak Call of Duty’nin “Call of Duty 2.0” olacağı ve bu değişimin seriyi “yeniden dünyanın en popüler oyunu yapacağını” iddia eden bilgiler de yer alıyordu.

Microsoft’un Call of Duty için Nintendo ve Sony ile uzun süreli anlaşmalar yapması da serinin devam edeceğini gösteriyor. Oyuncuların tek umuduysa Microsoft’un Call of Duty’yi “klişe bir FPS oyunu” kategorisinden çıkartıp gerçek bir Call of Duty oyununa dönüştürmesi.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın