2023’ün en iyi akıllı telefonu belli oldu!
0

2023’ün en iyi akıllı telefonu belli oldu!

Paylaş

2023 Küresel Mobil Ödülleri (Global Mobile Awards, GLOMO) kazananları açıklandı. Mobil cihaz kategorisi, akıllı telefon endüstrisindeki büyük oyuncuların kıyasıya rekabetine sahne oldu. Peki En İyi Akıllı Telefon ödülünün sahibi (2023 en iyi akıllı telefonu) hangi model oldu? İşte Apple, Samsung ve Google arasında rekabet.

En İyi Akıllı Telefon ödülü iPhone 14 Pro’ya gitti

En İyi Akıllı Telefon ödülü için iPhone 14, Google Pixel 7 Pro, Nothing Phone (1), Samsung Galaxy Z Flip4 ve Galaxy Z Fold4 gibi modeller yarıştı. Ancak En İyi Akıllı Telefon ödülünün sahibi ve doğal olarak 2023’ün en iyi akıllı telefonu iPhone 14 Pro oldu.

GLOMO’ya göre ödül; bağımsız analistler, gazeteciler ve influencer’lar tarafından Ocak 2022 – Aralık 2022 döneminde piyasadaki akıllı telefonların değerlendirilmesiyle belirlendi. Ayrıca ödül üstün performans, yenilikçilik ve liderliğe göre verildi.

iPhone 14 Pro, OLED ekrana, A18 Bionic yonga setine ve üçlü kamera kuruluma yer veriyor. Ayrıca kullanıcıların acil durumlarda iletişim kurması için uydu üzerinden Acil SOS gibi yenilikçi özelliklere de yer veriyor.

Apple, En İyi Akıllı Telefon ödülünü kazanmanın yanı sıra, uydu üzerinden Acil Durum SOS özelliğiyle Alt Üst Edici Mobil İnovasyon (Disruptive Device Innovation) ödülüne layık görüldü. Teknoloji, acil durumlarda uydu iletişiminin potansiyelini gösterdi.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın