2021in en cok begenilen mars fotograflari video r3Eqvh1j
2021in en cok begenilen mars fotograflari video r3Eqvh1j

2021’in En Çok Beğenilen Mars Fotoğrafları [Video]

2021'in En Çok Beğenilen Mars Fotoğrafları [Video]
2021'in En Çok Beğenilen Mars Fotoğrafları [Video]

2021’in En Çok Beğenilen Mars Fotoğrafları [Video]

2021'in en çok beğenilen Mars Fotoğrafları
2021’in en çok beğenilen Mars Fotoğrafları

NASA’nın Perseverance için oluşturduğu Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Mars için gönderdiği  uzay aracının ağzından bazı açıklamalarda bulunuldu. Oylamaya katılan herkese teşekkür edilen bu açıklamada, “Kaya koleksiyonuma olan tutkum, fotoğrafçılık tutkumla eşdeğer…” ifadelerine yer verildi.

Eğer siz de NASA’nın Mars’tan gelen görüntüleri paylaştığı ve içerisinde 180 binden fazla görüntünün bulunduğu fotoğraf koleksiyonunun tamamına ulaşmak isterseniz, buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Öte yandan; videoyu görüntüleyemeyen okurlarımız, içeriğe buradaki bağlantı üzerinden de ulaşabilirler.

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 2021 yılına uzay tutkunlarını etkileyecek bir şekilde veda etti. Mars’a gönderdiği uzay aracı Perseverance tarafından çekilip gönderilen ve en çok beğenilen fotoğraflardan oluşan özel bir koleksiyon oluşturan NASA, bu görüntüleri video haline getirerek paylaştı.

Şubat 2021’den beri Mars’taki görevini sürdüren Perseverance, bugüne kadar 180 binden fazla fotoğraf çekti. Bu fotoğraflar, NASA’nın internet sitesinden tek tek paylaşıldı. Bazılarıysa NASA’nın yıllardır sürdürdüğü “Haftanın Uzay Görüntüsü” etkinliği kapsamında o haftanın en çok beğenilen görüntüleri arasına girdi. Oluşturulan video, en çok beğeni alan Kızıl Gezegen görüntülerinden oluşuyor.

İşte NASA'nın paylaştığı o video

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.